Kurz trimování a specializované kurzy a semináře úpravy psů

Trimování, jednodenní doplňkové kurzy a kurzy pro chovatele

Kurzy trimování psů

Jednodenní trimování, kde se dovíte o typu srsti, která se trimuje klasickým způsobem a také se trimování naučíte přímo na připraveném psím modelu. Vyzkoušíte si nástroje, které jsou ke klasickému trimování vhodné a představíme si nástroje, které k tomuto klasickému trimování vhodné nejsou.

  Začínáme v 8:00, nebo podle dohody. Výstavní úprava Amerického,  Anglického koršpaněla -

Výstavní úprava hrubosrstých plemen - 1.500,- na jednu rasu

(Knírač, Kern-terier, Hrubosrstý jezevčík, Jack rusell terier, Parson rusell terier, Borderterier, Foxterier,  West Highland White teriér)

Kdo chce využít výuku pro dvě rasy - 1.500,-

Po zdárném dokončení obdržíte certifikát

POZNÁMKY PRO DANÝ KURZ 

Typologie srsti. 

Povíme si něco o specifice hrubé srsti a vysvětlíme si co je trimování a proč se trimuje.

Předvedeme si nástroje, se kterými se může pracovat. 

Předvedeme si nástroje, se kterými není vhodné pracovat.

Povíme si, jak bude probíhat postup úpravy konkrétního psa.

Vlasní úprava trimováním.  

Upozorňuji, že v mém kurzu nejde pouze o to, aby jste si oškubaly nějakého pejska a honem pryč. V mém kurzu se dovíte mnoho o různých typech psí srsti. Jde hlavně o to, aby jste do budoucna samy dokázaly odhadnout, jakým způsobem budete trimování provádět, aby jste docílily správného efektu. Ukážu a vysvětlím, co je trimovaní srsti, jak poznáte, kdy se má srst trimovat, jak pracovat, aby jste nezkazily kvalitu srsti a jak srst naopak opravit. Ukážu Vám různé trimovací pomůcky, postupy a nástroje a předvedu, jak se s nimi pracuje. Dostanete ode mne postup kosmetické úpravy pro hrubosrstá plemena, který je stejně důležitý, jako trimování samo a pokud se rozhodnete pro úpravu hrubosrstého pejska na výstavu, potom je pro Vás tento kosmetický postup stejně nezbytný, jako trimování psa samotné. Na tyto kurzy si objednávám pejsky obzvlášť pečlivě.

Pokud máte zájem o kurz trimování, tak neváhejte a pište na argosss@post.cz, nebo volejte natel. 606 218 840

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednodenní speciálka úpravy trimováním, nebo střihová úprava konkrétního plemene výstavním postupem. Tento typ kurzu je určený pro úpravu pejska, kterého chcete upravovat správným výstavním postupem. U tohoto kurzu mohu doporučit přivézt si konkrétního pejska s sebou. Povíme si o konkrétní srsti, kterou budeme upravovat, povíme si o nástrojích, které budeme k úpravě pejska potřebovat, vysvětlíme si, jak při úpravě budeme postupovat a proč. Vysvětlíme si, před kterými úkony se pejsek koupe a před kterými úkony by se pejsek koupat neměl a také si vysvětlíme, proč na konkrétního pejska použijeme takovou kosmetiku, abychom docílily správného efektu v srsti konkrétního pejska.

POZNÁMKY PRO DANÝ KURZ 

Protože budeme pracovat na konkrétním psu, povíme si něco o jeho kvalitě srsti a v případě, že je srst tohoto jedince svojí kvalitou nezvyklá, tak si vysvětlíme, jaká by tato srst měla být a jak budeme nadále postupovat v úpravě, abychom docílily správného efektu a správného napravení v daném defektu této srsti.

Podle rasy psa a kvality srsti si vysvětlíme, jaký postup v úpravě zvolíme, připravíme si vhodné nástroje a také si o nich popovídáme. Představíme si nástroje a postupy, které jsou pro daného jedince nevhodné.

Při samotné práci Vám předvedu, jak se které nástroje používají a také, jak se kterými nástroji dá opravit linie psa.

Představíme si kosmetiku, která je pro daného jedince vhodná, případně celý soubor z dané kosmetiky a jejich použití u konkrétního pejska.

Obdržíte postup úpravy pro svého pejska a v případě nezvyklé kvality srsti pro dané plemeno Vám nadiktuji návod na opravu srsti, nebo alespoň vylepšení této srsti. 

Mnozí chovatelé si chtějí svého pejska na výstavu připravovat sami a chtějí se tomuto naučit. Ti, kteří dávají přednost odborníkům, oslovují salony ve svém okolí a v tom případě je tato speciálka určená také pro salony, které se chtějí takovou úpravou zabývat.

Nutno ale dodat, že tato úprava je spíše prestižní záležitostí. 99% upravovaných pejsků je upravováno na tzv. chodníkový, lesní, nebo domácí způsob úpravy, který důvěrně zná každý salon a také je to hlavní zdroj příjmů. Výstavní postupy jsou opravdu spíše pro náročnější zákazníky, kterých je málo. Ovšem, je jich málo také proto, že většina salonů ani neumí svým zákazníkům nabídnout úpravu, která by ve finále vypadala daleko lépe.

Zdejší specializací jsou především hrubosrstá plemena a lovecká plemena, potom ještě plemena dlouhosrstá, jako je maltézáček, jorkšírek a Ši-tzu. Vždy je ale potřeba se předem domluvit.

       Pokud máte zájem o kurz trimování, tak neváhejte a pište naargosss@post.cz , nebo volejte natel. 606 218 840

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurzy trimování, jednodenní doplňkové kurzy a kurzy pro chovatele

Základní cena celodenního kurzu pro dělenou platbu se zálohou, nebo splátkový kalendář -2.300,-

Sleva při jednorázové platbě. Na účet zašlete pouhých  1.800,-
Sleva  pro členy Vzdělávacího studia Argos  - Na účet zašlete pouhých  900,-

Základní cena půldenního kurzu pro dělenou platbu se zálohou, nebo splátkový kalendář -1.300,-

Sleva při jednorázové platbě. Na účet zašlete pouhých  1.000,-
Sleva  pro členy Vzdělávacího studia Argos  - Na účet zašlete pouhých 700,-

 

 

 

 

 

 

 

Image

Image

Kurzy ručního stříhání (stříhání bez použití mašinky)

K těmto kurzům jsem přistoupila především proto, že spousta psích kadeřnic učících se základy jinde, než u mne se bohužel nenaučily správné techniky a držení nůžek při stříhání a proto se nesmírně nadřou. Ale tento kurz je určen i pro ty, kteří techniku ovládají a chtějí se naučit dalším vychytávkám, trikům a způsobům použití nůžek tak, aby s lehkostí a bez stráty na čase dokázaly i bez použití mašinky ostříhat pejska.

Výuka práce s nůžkami, kterou ocení každý, kdo pomýšlí na výstavní úpravy psů, ale i ten, kdo chce dát svému zakazníkovy víc, než jen nudné oholení psa.

Základní cena pro dělenou platbu se zálohou, nebo splátkový kalendář - 2.300,-

Sleva při jednorázové platbě. Na účet zašlete pouhých  1.800,-
Sleva  pro členy Vzdělávacího studia Argos - Na účet zašlete pouhých  900,-


Členem Vzdělávacího studia Argos se stává každý, kdo ve zdejším studiu již prošel alespoň pětidenní výukou. Členství je automatické a bez jakýchkoliv dalších příspěvků a poplatků. Pro slevu stačí do přihlášky, kterou Vám na požádání zašlu, zadat kód posledního kurzu. 

Videa :

Klikněte na název videa

Grooming - trimování voříška

Grooming - trimování malého knírače

Grooming - trimování foxteriera

Grooming - puppy , malý knírač

Kontaktní informace

Jarmila Kašparová Vzdělávací studio a salon:
Dobrovského 2366, (Výzkumný ústav Bramborářský, budova B, přízemí)
Havlíčkův Brod
580 01
Česká republika
IČ:
DIČ
Privát: Mírovka 84 Havlíčkův Brod, 580 01