Nečastější dotazy kolem kurzů stříhání, trimování a kosmetické úpravy psů

Nevím, kolika denní kurz si mám vybrat?

Ideální délka kurzu je 15 dnů, protože máte možnost se hodně naučit a získat hodně praxe. Vždy říkám, že pětidenní kurz je minimální základ, ale pokud chce někdo kurz kratší, asi ví, proč to dělá. Ať už jsou důvody finanční, časové, nebo zdravotní, vždycky respektuji přání zákazníka. Jenom by bylo dobré přijít alespoň pro poprvé již od začátku kurzu, tedy od středy, kde se více věnujeme typologii. Pokud dobře pochopíte typologii srsti, nebude pro Vás problém v rozhodování při aplikaci šampónů a kondicionérů, nebo v rozhodování, jakou  úpravu zvolím pro jorkšírka, nebo zlatého retrívra. Kdo pochopí podstatu růstu srsti, má obrovskou výhodu před konkurencí, která (dle mých průzkumů a zkušeností) v typologii rozeznává jen krátkou, střední a dlouhou srst a ještě špatně, protože si myslí, že podstata rozdílu je pouze v délce srsti. ALE VŠECHNO JE JINAK.
Můj názor? Pětidenní kurz je minimum pro začátek. Ale Vaše rozhodnutí samozřejmě budu respektovat.
Kadeřnice se učí 3 roky a já se snažím, abych do výuky a praxe, na kterou mám několik dní, dala co nejvíc.
Ale samozřejmě, že si přidat můžete vždycky. Konec konců, je ve Vašem zájmu se naučit co nejlépe a nejvíce a tak získat před konkurencí náskok.

Můj tatínek, který byl ve svém okolí uznávaný, jako odborník své profesi ( a všichni ho znaly, jako férového člověka, mi říkával "Je úplně jedno, kdy začínáš. Můžeš začínat v 15ti letech, v 30ti letech, v 50ti letech, může být kolem Tebe konkurence spousta. Není jedno, jak začínáš. Můžeš začít tak, že na sobě šetříš a ryskuješ, že se o Tobě nikdo ze zákazníků nedoví a riskuješ zánik, můžeš ale začít tak, že investuješ do vzdělání a základních výrobních potřeb a materiálů a budeš-li dobrá, můžeš mít raketový start a prorazíš, i kdyby konkurence byla ze zlata. A o tom si holčičko rozhoduješ sama."

 

Musím si na kurz pořizovat svoje nářadí?

 Ráda bych se ještě informovala, zda si na Váš kurz musím vzít vlastní nářadí, nebo  zda je možné si u Vás základní výbavu střihače zakoupit?

Moje kurzy jsou postaveny tak, aby jste si veškeré nářadí mohla u mne vyzkoušet a sama se potom rozhodnete, (podle toho, co Vám nejlépe sedělo při práci v ruce a s čím se Vám nejlépe pracovalo) co si pořídíte. Také Vám mohu předat seznam nářadí od různých prodejců, kde si můžete porovnat ceny a tak si můžete zakoupit to, co je pro Vás výhodnější kvalitou i cenou. Tuto službu poskytuji od třídenních kurzů zdarma, jako bonus. Vám bych doporučila, aby jste nejdřív přijela na kurz a potom teprve nakupovala. Rozhodně na této radě neproděláte, ale můžete hodně ušetřit.

Nářadí si po kurzu v klidu domova a s rozmyslem můžete objednat sama, protože už Vám bude jasno, s čím se Vám bude dobře pracovat, co pro svou práci můžete postrádat, nebo co je pro Vás naopak naprosto nepostradatelné.

 

Kde se dozvím, jaké nabízíte termíny  kurzů?

Ve dnech zvýšeného zájmu o kurzy stříhání, trimování a kosmetické úpravy psů se může situace s volnými místy měnit hodinu od hodiny a proto je lepší, když Vám zasílám aktuální stav termínů. Tím, že Vám zašlu momentálně aktuální termíny, zvyšuji správnost a přesnost své odpovědi. Potom už bude záležet pouze na Vaší pružnosti.

Pro volné termíny kurzů a další informace si pište na  argosss@post.cz  nebo volejte na 606 218 840

Jaké mám možnosti ubytování v průběhu kurzu? 

Ubytování si můžete zamluvit u mne v soukromí, nebo si je můžete v Havlíčkově Brodě  sama zajistit. Vše je otázka náročnosti každého jednotlivce.

Nemůžu nikde sehnat knihu

"Stříhání a trimování psů" od Renate Dolzové. Mohla by jste mi ji zaslat?

Tuto publikaci, "Stříhání a trimování psů" od Renate Dolzové mohu poskytnout těm účastníkům, kteří ve Vzdělávacím studiu Argos ukončily nejméně třetí den kurzu. Ti mohou navíc obdržet další návody na stříhání, trimování a úpravu psů, které již nikde nejsou k sehnání a to včetně rozpisu na bišonka (BICHONS FRISÉ) a navíc mohou dostat přehled potřebného nářadí, včetně spojení na prodejce.

Můžu u Vás v průběhu kurzu fotit a nahrávat?

Ano, můžete u mne fotit, ale pouze bez blesku. To proto, abychom nepoškodily očka pejsků, které fotíte. Navíc Vám předám celou fotodokumentaci, kterou si v průběhu kuru můžete nafotit na můj fotoaparát.

Pokud u mne v průběhu kurzu chcete natáčet, nebo nahrávat mluvené slovo, chci, aby jste se se mnou vždy dohodly, jestli s tímto souhlasím.

Protože tyto kurzy nejsou rekvalifikační, mohu si dovolit, aby tato výuková hodina obsahovala 60 minut. U rekvalifikačních kurzů jsou výukové hodiny, dle nařízení a vyhlášky MŠMT  pouze po 45 minutách, praxe 60 minut.

 Rozdíly v uváděných hodinách výuky?

Uvedu-li, že výuka bude od 8:00 do 18:00 hodin, rozhodně to o výuce neříká, kolik odučených hodin jste si zaplatily, protože zde není uvedeno kolik přestávek a jak dlouhých je zde vyhrazeno. Dokonce ani nevíte, jak dlouhou výukovou hodinu si platíte. 

 Pro představu o tom, kolik si kupujete výukových hodin, to u každého z kurzů uvádím.

Další podrobnosti o kurzech najdete v jednotlivých rubrikách.

Který z kurzů mi doporučíte?

Každý z nás je od přírody vybaven jinými vlohami a umem a každý z nás se také umí učit s jinou intenzitou. Každý, kdo se do kurzu stříhání psů přihlásí je také vybaven naprosto odlišnými vědomostmi v oboru kynologe a každý má také úplně jiné zkušenosti s vedením psů a jejich chovem.

Pro mě samotnou je tedy naprosto nemožné, abych dokázala u konkrétní osoby určit, jestli bude do začátku potřebovat třídenní kurz stříhání psů, nebo pětidenní kurz stříhání psů, nebo jestli bude chtít konkrétní osoba tyto vědomosti zdokonalit a prohloubit, nebo doplnit o konkrétní střihovou úpravu, nebo snad i výstavní studii úpravy  srsti u určitého plemene.

To je důvod, proč jsem sestavila takový ceník  kurzů stříhání psů, který by byl pro Vás snadno pochopitelný i výhodný a přitom by jste v kurzech mohly pokračovat způsobem, který by Vám nejlépe vyhovoval.

Příklad při jednorázové platbě na účet předem.

První den kurzu stojí 1.500,-

Druhý den kurzu stojí 1.000,-

Třetí den kurzu stojí 1.000,-

Čtvrtý den kurzu stojí 1.000,-

Pátý den kurzu stojí 1.000,-   a automaticky se stáváte členem VSA bez placení ročních poplatků, ale s nároky na další slevy vyhlášené vzdělávacím stutien Argos

Šestý a každý další den kurzu Vás už bude stát pouze 900,-

 

Vždy ke sklonku roku panují obavy těch, kteří chtějí svoji činnost zahajovat v následujícím roce,  že si nebudou moci dát do nákladů výlohy z kurzu a nakoupeného nářadí.

§ 5 Základ daně a daňová ztráta, odstavec č. 7.) Tento paragraf říká, že...........

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx

(7) U poplatníka s příjmy podle § 7 a 9 se přihlédne i k zásobám pořízeným v kalendářním roce předcházejícím roku, v němž zahájil činnost, nebo k zásobám získaným z dědictví po zůstaviteli, který měl příjmy podle § 7 nebo § 9, pokud bude dědic pokračovat v činnosti zůstavitele nejpozději do šesti měsíců po jeho smrti. Totéž platí obdobně i pro jiné nezbytně vynaložené výdaje spojené se zahájením činnosti.

Pokud budete svoji činnost zahajovat až v roce následujícím, tedy v r. 2012, můžete si v tomto roce vložit do nákladů veškeré výdaje s touto  činností související, z předchozího roku,  (tedy z r. 2011).

Například, faktury z nakoupeného nářadí, faktury z kurzů souvisejících se zahajovanou činností, faktury související s vybudováním salonu.

Faktury, které jsou vystaveny ve Vzdělávacím studiu Argos jsou postaveny tak, aby splňovaly právě tyto požadavky.

 

Kontaktní informace

Jarmila Kašparová Vzdělávací studio a salon:
Dobrovského 2366, (Výzkumný ústav Bramborářský, budova B, přízemí)
Havlíčkův Brod
580 01
Česká republika
IČ:
DIČ
Privát: Mírovka 84 Havlíčkův Brod, 580 01