Úprava a ošetření silně línající srsti

Jedná se především o plemena, kde je silně zastoupená podsada, ale i plemena, která mají zvýšený problém s nadměrnou línavostí srsti.

Veterinární dermatologové, odborníci na zvířecí, hlavně psí srst, nás učí, že preventivní ošetření u těchto plemen by měla proběhnout minimálně 4x do roka, aby se šetrným způsobem odstranila srst stará a nová srst a kůže se zregenerovala a mohla tak dobře dýchat a fungovat.

Obzvláště v jarním období, kdy je podsada opravdu ve velkém množství z kůže uvolňovaná,hrozí nebezpečí, že se přes pesíky neuvoní a zůstane v kožichu, kde filcuje. Protože je růst srsti u těchto psů geneticky nastavený tak, že po uvolnění staré zimní podsay začíná narůstat podsada letní, může se stát, že nad nově vyrůstající podsadou stále překáží podsada stará, která je již uvolněná z kůže, ale je v důsledku nesprávného ošetření jaksi uvězněna v srsti, zvané pesíky. Čím déle necháváte tento problém neřešený, tím více se tyto dvě srsti do sebe "zapékají" a propojují. V období zvýšeného jarního a letního tepla se potom může přihodit, že se Váš pejsek pod takovou dekou opravdu zapaří a kůže ne jen že začne mokvat, ale přidružují se další problémy s kvasinkami a bakteriemi, kterým se v těchto podmínkám daří velmi skvěle. Veterinární ošetření včetně antibiotik potom stojí tisíce. A to nehovoříme o tom, jak se cítí v takové dece a zapařeninách Váš pejsek.

Kontaktní informace

Jarmila Kašparová Vzdělávací studio a salon:
Dobrovského 2366, (Výzkumný ústav Bramborářský, budova B, přízemí)
Havlíčkův Brod
580 01
Česká republika
IČ:
DIČ
Privát: Mírovka 84 Havlíčkův Brod, 580 01