Trimování psů  -  všech plemen vhodných k této úpravě i voříšků

Všeobecně k trimování

Tato služba by měla být vždy s koupáním!

Pokud chceme docílit zdravé, silné a kompaktní srsti, je nutné chodit v pravidelných intervalech na trimování a kůži následně správným způsobem ošetřit.

Pes s výstavní perspektivou se doporučuje trimovat každých 2-4týdny, pes pro domácí účely se doporučuje trimovat pravidelně nejdéle do10 týdnů.

To, co čítáváte na mnoha stránkách ohledně koupání psů po trimování (že se pes po trimování nemá koupat), je většinou opisovaný,  přepisovaný nebo přetahovaný text z cizích stránek. Osobně jsem našla minimálně 30 stránek s textem, který byl přetahován bez jediné změny v textu. Jedná se ale o špatný postup starých praktik. (Navíc se jedná o krádež textu, takže by se mohlo stát, že původní majitel tohoto textu dotyčné zlodějíčky textů zažaluje a přijde si tak na slušné peníze). Tyto zastaralé praktiky, které říkají, že se má koupat až 7, nebo dokonce 14 dnů po trimování se ukázaly jako poškozující.

Riziko, že z kůže v okolí otvůrků po odstraněných chlupech vnikne infekce do chlupových váčků je značné. Váček se sice zahojí, ale papila, která tvoří samotný chlup slábne a chlup z ní je potom tenčí a měkčí, než bychom si představovaly.

Odborníci, kteří spolupracují s dermatology specialisty, tuto starou a poškozující metodu rozhodně nedoporučují a vytvořily postup, kerý se v zahraničí opravdu osvědčil, protože srst krásně sílí, je kompaktní, hustá, probarvená a kvalitní. Psa samotného  a jeho kůži tato úprava nezatěžuje.

Každý zákazník má samozřejmě plné právo koupání po trimování odmítnout, za případné komplikace ale bere zodpovědnost sám na sebe.

Nikdy neošetřujte svého psa nástřiky a spot-ony proti blechám a klíšťatům 7 dní před trimováním a 7 dní po trimování. Vyhnete se tak kožním komplikacím, v lepším případě zeslabenému účinku přípravku proti blechám a klíšťatům.

Jak připravit psa na trimování?

Pejska na úpravu trimováním rozhodně předem nekoupejte, protože tato úprava by se měla dělat zásadně na špinavé srsti. Doporučuji nekoupat psa minimálně 2 - 3 týdny před trimováním. Chlup v klidovém režimu jde lehčeji z kůže ven, takže to pejska nadměrně nezatěžuje. Vždycky říkám, že trimování by měla být radostná práce bez bolesti pro psa a puchýřů psího kadeřníka.

Samozřejmě nelze vyloučit skutečnost, že u některého psa jde chlup z kůže jako po másle, u jiného psa jde chlup z kůže obtížněji, ale to patří do variability kůže u jednotlivců.

Potřebujete připravit svého psa na výstavu, svod štěňat, nebo bonitaci?

Doporučuji, aby jste chodili v intervalech 2 - 4 týdny, abychom mohly vytvořit kompaktní vrstvenou srst, která je dobře probarvená a na výstavách a bonitacích žádaná, protože vypovídá o genetické kvalitě srsti, která se hodnotí.

Váš pes byl doposud stříhaný a chcete ho dostat do kvalitní srst a trimovat?

Pokud byl pes před tím stříhaný, nebo se s ním dlouho nic nedělalo a srst je tím pádem přerostlá, neházejte flintu do žita a budete-li chodit v pravidelných intervalech umíme tuto stst spravit. Jen je potřeba, aby jste přišli opravdu v čas před výstavou. Čím dřív, tím líp. Oprava srsti může u hrubosrstých plemen trvat půl roku, někdy i rok.

U jemnosrstých, jako je Anglický kokršpaněl, nebo Americký kokršpaněl, trvá náprava rok a jsou případy, kdy náprava již není možná, protože chlup po holení zkudrnatěl a to již bývá definitivní. Proto je třeba si opravdu dobře rozmyslet, jak necháte svého pejska upravovat.

Cena za trimování

Trimování je ruční a velmi náročná práce a každý pejsek zabere jiný časový úsek. Platí, že jsme hotovi dřív, pokud zákazník dochází v kratší časových úsecích. Proto se cena za trimování velmi špatně stanovuje. Z těchto důvodů je cena sestavena z hodinové sazby 250,-na hodinu + částka na kosmetiku. U zákazníků, kteří dochází v intervalech do 4 týdnů, je sazba 200,- na hodinu + částka na kosmetiku.

   

Kontaktní informace

Jarmila Kašparová Vzdělávací studio a salon:
Dobrovského 2366, (Výzkumný ústav Bramborářský, budova B, přízemí)
Havlíčkův Brod
580 01
Česká republika
IČ:
DIČ
Privát: Mírovka 84 Havlíčkův Brod, 580 01